تصاویری از کشور عمان با مناظر طبیعی و معماری شگفت انگیز

کشور عمان در میان کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی و یمن قرار دارد.این کشور از لحاظ تاریخی نیز بسیار غنی بشمار می رود و دارای مناظر طبیعی شگفت انگیزی است به همین علت بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که این کشور به زودی به یکی از مقاصد بزرگ گردشگری تبدیل خواهد شد . در ادامه تصاویری از کشور عمان را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم .

کشور عمان دارای جذابیت های تاریخی بسیار زیادی برای گردشگران است و بد نیست بدانید به گفته باستانشناسان تاریخ عمان به هزاره دوازدهم قبل از میلاد بر می‌ گردد. در آن دوران عمان تازه از عصر یخبندان خارج شده بود. در آن دوران عمان سرزمینی سرسبز و حاصلخیز و پربار بوده است. در نتیجه حفریات و کنجکاوی در مناطق مختلف باستانی و قبرستان‌ های ولایت بریمی در منطقه ظاهره و ولایت ابرا در منطقه شرقیه و محوت در منطقه وسطی و نزوی در منطقه داخلیه و دیگر مناطق سلطنت عمان و به ویژه مناطق ساحلی. از این حفریات پیدا می‌ شود که عمان درآن دوران روابط تجارتی گسترده‌ ای در مابین ایران و هند و میان‌ رودان داشته‌ است و این روابط تجارتی متین بوده‌ است.

اما اکنون وزیر گردشگری این کشور طرحی ارائه کرده که تا سال 2040 به وسیله آن می توان بخش عمده ای از هزینه های کشور را با صنعت توریسم تامین کرد . بر اساس این طرح بیش از 80 هزار اتاق اسکان و مجتمع تفریحی در سراسر کشور ساخته خواهد شد.این اتاق های اسکان در نزدیکی مکان های دیدنی کشور عمان ساخته می شوند و به همین علت قابلیت جذب گردشگران زیادی را دارند .

 بهترین زمان برای سفر به عمان در بین ماه های اکتبر تا آوریل است که آب و هوای مدیترانه ای در شراط مطبوعی قرار داشته و هوایی معتدل  و مرطوب عمان را در بر خواهد داشت .

شاید جالب باشد که بدانید سرزمین فعلی عمان در طول تاریخ به نام‌ های مختلفی نامیده شده‌ است. اما بارزترین نام‌ ها مگان و تغییر یافته آن مجان بوده‌ است. مجان در زمانهای قدیم تر نام ایالتی در جنوب ایران بوده است که بعد ها به آن مکران نیز گفته‌ اند همین نام را به منطقه عمان فعلی نیز این نام ارتباط زیادی با صنعت کشتی سازی و معادن مس «نحاس» در زبان سومریان داشته‌ است. همچنین مدتی نام عمان «مزون» بوده‌ است بخاطر وجود تعداد زیادی از چشمه‌ های آب شیرین در این مناطق. همچنین «عمان» نام مکانی بسیار قدیمی بوده‌ است در یمن واز آنجا قبائل عربی بعد از ویران شدن سد مأرب به عمان مهاجرت نموده‌ اند. اما بعضی از مورخان نوشته‌ اند که علت نام گذاری عمان به عمان بن سبأ بن یغثان بن ابراهیم باز میگردد.

باهم در خانه عکس تصاویری از کشور عمان با مناظر طبیعی و معماری شگفت انگیز را تماشا خواهیم کرد .

درباره چنگیز قیاسی

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*