چهارشنبه , تیر ۱۵ ۱۴۰۱
عکس های واقعی از فضا
عکس های واقعی از فضا که تسوط تلسکوپ هابل تهیه شده

عکس های واقعی از فضا که توسط تلسکوپ هابل تهیه شده اند

عکس های واقعی از فضا که در این مطلب آنها را برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم همگی توسط تلسکوپ فضایی هابل تهیه شده اند. این تصاویر تنها نشان دهنده بخشی از عظمت کهکشان ها هستند که از تماشا آنها شگفت زده خواهید شد . در ادامه برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر با خانه عکس همراه شوید. عکس های واقعی از فضا نشان می دهد که کره زمین با این همه زیبایی و شگفتی در میان تمام گیتی تا چه اندازه کوچک است. تصاویری که در این مطلب آورده شده اند توسط تلسکوپ هابل تهیه شده و هیچ گونه ویرایشی روی آنها انجام نشده است. شاید پس از مشاهده این تصاویر تصور کنید که آنها تنها طرح های گرافیکی ساختگی هستند اما چنین تصوری کاملا اشتباه است.
جالب است بدانید تلسکوپ فضایی هابل به اختصار HST تلسکوپی است که در سال ۱۹۹۰ توسط شاتل دیسکاوری در مدار گردش قرار گرفت. نام این تلسکوپ از نام کیهانشناسی به نام ادوین هابل گرفته شد. اگر چه هابل اولین تلسکوپ فضایی نبود ولی یکی از بزرگترین و پرکاربرد ترین ها به شمار می آید. HST یک برنامه مشترک بین ناسا و سازمان فضایی اروپا می باشد.

باهم در خانه عکس، عکس های واقعی از فضا که توسط تلسکوپ هابل تهیه شده را تماشا خواهیم کرد.

منبع: kengarex

 

درباره ی سعید ارجمندی

سعید ارجمندی هستم 22 ساله، دانشجوی رشته الکترونیک و علاقه‌مند به حوزه تکنولوژی، فیلم و سینما. دنیای وب دنیای جداناشدنی من است و روزانه بخشی زیادی از وقتم را به واسطه فعالیت تخصصی‌ام در این حوزه می گذرد. خانه عکس را نیز به نوبه خود دریچه‌ای می دانم به دنیا ناشناخته اطرافمان تا همین دلیلی باشد برای نوشتنم در این سایت.اگر شما هم مثل من برای دیدن زیبایی‌های جهان کنجکاو می‌کنید، حتما بخشی از آن را می‌توانید در خانه عکس پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *