بهبود زندگی با عکاسی

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد ؟

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد در صورتی که به این کار همانند یک هنر نگاه کنیم . هنر عکاسی می تواند دید هر کسی را نسبت به محیط پیرامون خودش متحول کند . برای مشاهده توضیحات بیشتر در ادامه با خانه عکس همراه باشید .

بهبود زندگی با عکاسی چطور امکان پذیر خواهد شد ؟ تجربه‌ی شخصی بعضی از عکاسان ثابت کرده است که عکاسی یکی از جادویی‌ترین روش‌هایی است که می‌تواند نجات‌دهنده‌ی زندگی باشد. برای محک زدن خود در این هنر نیازی به صرف هزینه‌ای هنگفت ندارید. هر نوع دوربینی می‌تواند عکسی را که واقعا خواهان آن هستید، بگیرد. در ادامه پدرو کویینتلا (Pedro Quintela) که یک مدرس عکاسی است در فواید کسب این هنر، توصیه‌هایی ارائه می‌کند.

۱- می‌توانید جهان را با نگاهی نو ببینید

جزئیات زیادی در دنیای اطراف ما قرار دارند و زیبایی‌های زیادی پیرامون ما را گرفته‌اند. چند نفر از ما به این موارد دقیق می‌شویم؟ خیلی از افرادی که به عکاسی روی آورده‌اند، جهان را به شکل متفاوتی می‌بینند و حالا به جزئیات ریزی توجه می‌کنند که قبلا خیلی ساده و سرسری از کنار آن‌ها رد می‌شدند این اتفاق می تواند به بهبود زندگی با عکاسی کمک کند .

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد ؟
۲- عکاسی یک فرصت شغلی است

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد اگر شما از این طریق کسب در آمد هم داشته باشید . هیچ‌کس نمی‌خواهد وارد حرفه‌ای شود که رقابت در آن بسیار شدید است. اما در عکاسی؛ همیشه برای افرادی که خلاق هستند و نگاه جدیدی به مناظر زندگی دارند، جای خالی وجود دارد. به عنوان یک معلم؛ اعتقاد دارم راه‌های زیادی برای تبدیل عکاسی به یک حرفه‌ی کاری وجود دارد. پس با آگاه شدن از پیچیدگی‌های این صنعت -چنانچه احساس می‌کنید که مهارت، انگیزه و شور و شوق لازم را دارید- در این حرفه خود را محکی بزنید.

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد ؟

۳-  عکاسی اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد

به مرور زمان؛ کیفیت عکس‌هایی که می‌گیریم، بهتر و بهتر خواهد شد. بنابراین می‌توانید به عنوان خالق این آثار به خود افتخار کنید. به اشتراک‌گذاری و آپلود عکس‌ها در فضای آنلاین، مرحله‌ی بعدی کار ما است. وقتی که نسبت به کار خود بازخورد دریافت کنید، اعتمادبه‌نفس شما بیشتر خواهد شد و انگیزه‌های بیشتری برای ادامه دادن راه پیدا خواهید کرد. البته، در فضای اینترنت، بیشتر افراد تنها با علامت لایک ابراز نظر می‌کنند؛ اما در این میان افرادی هستند که با نظرات سازنده و معنادار خود کمک بهتری به شما خواهند کرد.

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد ؟

۴- با عکاسی می‌توانید به بخشی از جامعه‌ی جهانی ملحق شوید

با قرار دادن عکس‌ های خود در اینترنت، تصاویر شما در سراسر جهان به‌ راحتی دیده می‌شوند. در واقع، این موقعیت برای شما فراهم خواهد شد که با تعداد زیادی از عکاس‌های سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. ضمن این‌که این روند، من را به سمتی سوق داد تا زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و فرانسه‌ی خود را تقویت کنم که با همتایان خارجی خودم آسان‌تر وارد ارتباط شوم. علاوه بر این در برخی موارد دوستی‌های سالمی هم شکل گرفته است و امکان سفر به مناطق مختلف برای دیدار شخصی با این دوستان فراهم شده است. در این میان، افراد فوق‌العاده‌ای وجود دارند که توصیه‌هایی برای بهتر شدن کارتان به شما ارائه می‌دهند. ایجاد یک گروه فیس‌بوکی راه‌حل دیگری برای دور هم جمع کردن دوستان عکاس است.

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد ؟

۵- عکاسی نوعی شفای روح است

به‌ شخصه پس از کشف عکاسی مناظر و داستان‌ های نهفته در این تصاویر، لایه‌های جدیدی از زندگی خود را کشف کردم. به یاد دارم که در یک روز خاص، از یک دریاچه در غروب آفتاب عکس گرفتم. برای اولین بار در زندگی، جرئت تنها بودن پیدا کردم که همین امر، نوعی بیداری معنوی برایم رقم زد و ارتباط با طبیعت به من کمک کرد که در سخت‌ترین لحظات بتوانم ذهن خود را رها کنم. از این رو، عکاسی تجربه‌ای است که کمک می‌کند تا ذهن خود را سبک‌تر کنید؛ چرا که وقتی کاری برای شما لذت‌بخش باشد، در لحظه‌ی انجام آن نگرانی‌ها از شما فاصله می‌گیرند. پس حتما آن را در لحظات خستگی و ناراحتی خود امتحان کنید. بهبود زندگی با عکاسی  با همین دلیل ساده نیز امکان پذیر است .

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد ؟

6- با خانواده خود پیوند محکم‌تری برقرار می‌کنید

در دوره‌ای که اشخاص انزوا را پیش گرفته‌اند، عکاسی فرصتی است که این امکان را فراهم می‌کند تا با خانواده و خویشاوند خود تعامل بیشتری برقرار کنیم و لحظات شادتری را تجربه کنیم. ضمن این که اگر دارای کودک یا حیوان خانگی هستید، این امکان را دارید که از طریق لنز دوربین خود ارتباط بهتری با آن‌ها برقرار کنید.

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد ؟

۷- عکاسی می‌تواند نوعی جرقه‌ی احساسی و عاطفی در شما و دیگران ایجاد کند

سال ۲۰۱۳ برای معرفی خودم از روش عکاسی کمک ‌گرفتم. همیشه در معرفی خودم از نوشتار با زبان مادری استفاده می‌کردم. اما یک روز، تصمیم گرفتم که با یک شیوه‌ی بصری این کار را انجام دهم. پس از آن، علاقه‌ی من به داستان گویی شکل گرفت و تلاش کردم تا احساسات نهفته در موقعیت‌های مختلف را هم ثبت کنم. به طوری که یکی از انگیزشی‌ترین جملات برای من این است که؛ کسی بگوید با دیدن عکسی که گرفته‌ام، عمیقا تحت تاثیر قرار گرفته است.

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد ؟

۸- خاطرات تا ابد ماندگاری را خواهید ساخت

چه عکس‌ های خود را به‌صورت آنلاین به اشتراک بگذارید و چه آن‌ها را چاپ کنید؛ در مسیر ساخت خاطرات گذشته قدم برداشته‌ اید. چه تعداد از عکس‌ هایی که دارید ناخود آگاه لبخندی بر لبان شما می‌ نشاند یا شما را یاد لحظات گذشته می‌اندازد؟ اکنون که در عصر دیجیتال به سر می‌بریم، «خاطره سازی» برایمان ساده‌ تر شده است. این روزها با دوربین‌های باکیفیت گوشی‌های همراه و دیگر دستگاه‌ها، دیگر بهانه‌ای برای ثبت نکردن لحظه‌های زندگی خود نداریم.

بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد ؟

جهان شگفت‌انگیزی در پشت لنزهای دوربین شما قرار گرفته است که شما را به هنر عکاسی فرا می‌خواند و نتیجه اینکه بهبود زندگی با عکاسی امکان پذیر خواهد شد .

درباره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*