عکاسی از منظره

5 نکته مهم در عکاسی از منظره که شما را حرفه ای خواهد کرد

5 نکته مهم در عکاسی از منظره که شما را حرفه ای خواهد کرد . اگر از عکاسان آماتور در زمینه عکاسی از منظره هستید این مطلب پرکاربرد را از دست ندهید . برای مشاهده تصاویر نمونه و توضیحات بیشتر در ادامه با خانه عکس همراه باشید .

عکاسی از منظره دارای پیچیدگی هایی فراتر از انتخاب کادر است . شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تمامی اصول عکاسی را در هنگام گرفتن عکس از یک منظره رعایت می کنید اما در نهایت زمانی که عکس خود را با عکس یکی از عکاسان حرفه ای مقایسه می کنید از عکس خودتان راضی نبوده و شاید بتوان گفت کمی اعتماد بنفس خود را در عکاسی از دست خواهید داد. امروز قصد داریم 5 نکته مهم در مورد عکاسی از منظره را به شما گوشزد کنیم تا همانند حرفه ای ها عکاسی کنید .

عکاسی متفاوت

به سراغ  سوژه ها و مناظری که دیگران عکاسی کرده اند نروید و یا حداقل سعی کنید آنها را به طور متفاوتی به تصویر بکشید. شما چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟ اصلا مهم نیست که عکس نهایی از نطر شما چطور خواهد شد فقط تلاش کنید راهی برای متمایز کردن عکستان از بقیه پیدا کنید . این کار باعث می شود به مرور زمان از عکس های قبلی الهام گرفته و عکس های شگفت انگیز تری بگیرید.

5 نکته مهم در عکاسی از منظره که شما را حرفه ای خواهد کرد

پس پردازش را فراموش نکنید

در حالت ایده آل، تمام تلاش خود را بکنید تا  عکس را در داخل دوربین درست به دست آورید. اما پس پردازش را فراموش نکنیالبته با ویژگی ها و تنظیمات زیادی که بر روی DSLR های امروزی وجود دارد، ایجاد تصویر مناسب قطعا ممکن است. اما اگر کار در نهایت به دلتان نچسبید آن وقت شما با انجام ویرایش هایی مانند تغییر رنگ و کنتراست، تنظیمات نوردهی، صاف کردن، و کراپ کردن عکس را بهتر کنید . این دقیقا کاری است که بسیاری از عکاسی حرفه ای انجام می دهند .

5 نکته مهم در عکاسی از منظره که شما را حرفه ای خواهد کرد

برای آزمایش کردن زمان بگذارید

حرفه ای ها هم از اینجا برای شروع به فکر کردن به شیوه ای خلاقانه و پر جنب و جوش استفاده می کنند. آزمایش کردن یکی از بهترین راه ها برای بیرون کشیدن خودتان از رکود است . عکاسی از چیزی کاملا خارج از منطقه امنتان یا حتی یک زیرشاخه متفاوت در ژانر مورد نظر خود را امتحان کنید. اگر عکاسی منظره مورد علاقه شماست، احتمالا در حال حاضر در زمینه ساعت طلایی (طلوع و غروب خورشید) استاد هستید. بنابراین آزمایش کردن می تواند با گرفتن یک منظره شب یا حتی یک نوردهی طولانی در وسط روز شروع شود.

5 نکته مهم در عکاسی از منظره که شما را حرفه ای خواهد کرد

قدرت ترکیب بندی را دست کم نگیرید

حرفه ای ها قدرت ترکیب بندی خوب را درک می کنند. یکی از قوانین ترکیب بندی خوب این است که تصویر شما باید تنها شامل جزئیات کافی باشد. در عکاسی منظره شما از نعمت جابه­ جایی فیزیکی چیز های اطراف خود بهره مند نیستید چراکه قطعا نمی شود یک درخت و یا یک کوه را جابجا کرد.پس موقعیت خود را تغییر دهید . این کار به پیدا کردن بهترین نما، یا نمایی که یک داستان جدید را می گوید کمک می کند.

5 نکته مهم در عکاسی از منظره که شما را حرفه ای خواهد کرد

داستان عکس را بسازید

 توانایی بیرون کشیدن احساسات مخاطبتان باید همیشه هدف شما باشد و این کار با نمایش داستان در داخل عکس انجام خواهد شد . به خاطر داشته باشید که هدف داستان عکس شما ایجاد علاقه، آموزش، یا متحیر کردن مخاطبتان است.تصمیم بگیرید که چطور می خواهید تصویر بر آنها تاثیر بگذارد و سپس چطور به آن هدف دست یابید.

5 نکته مهم در عکاسی از منظره که شما را حرفه ای خواهد کرد

منبع : digital photography school

درباره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*