خانه متحرک ویستا

آرامشی تک نفره با اقامت در خانه متحرک ویستا !

خانه متحرک ویستا در حالی کلبه ای مدرن برای آرامشی تک نفری است که خیلی وقت‌ها به فضایی شخصی نیاز داریم، فضایی که دور از همهمه و شلوغی برای مدتی هر چند کوتاه و دور از بقیه به سرو سامان دادن کارهای‌مان بپردازیم. خانه‌ی کوچکی که در ادامه به تماشایش خواهیم نشست، چنین فضایی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. در ادامه با خانه عکس همراه شوید.

 Escapehomes، گروه طراحی فعال در “ویسکانسین” ایالات متحده، طرحی جدید برای خانه‌ای کوچک و زیبا ارائه کرده است. این فضای دنج و راحت برای استفاده‌ی یک نفر طراحی شده و دارای همه‌ی امکانات لازم است.

این خانه که “ویستا” (Vista) نام دارد، به عنوان “خانه‌ی شخصی” معرفی شده است. اما دلیل این نام‌گذاری را از زبان “دن دوبروولسکی” (Dan Dobrowolski) بنیان گذار این شرکت می‌شنویم:

همانطوری که هر فرد یک کامپیوتر یا میز شخصی دارد، این خانه نیز مختص اقامت یک نفر طراحی و با تمامی امکانات مورد نیاز ارائه شده است.در واقع ویسکا فضایی شخصی برای انجام فعالیت‌های شخصی است.
توضیح بیشتر این که پنجره‌های آشپزخانه هم نور کافی را به محیط وارد می‌کنند و هم نقشی مهم در دل‌باز شدن هر چه بیش‌تر فضای درونی این خانه ایفا می‌کنند.

وسعت این خانه ۱۴.۸۸ متر مربع و طول آن ۶ متر است. در ساخت بخش بیرونی آن از چوب درخت سرو، فولاد و پنل‌های حفاظتی استفاده شده است. بخش درونی آن نیز دارای فضای خواب، یک آشپزخانه‌ی کوچک، حمام با دوش، یک میز ناهارخوری کوچک و فضاهای متنوع طبقه‌بندی شده برای قرار دادن وسایل است.

بنابراین به دلیل وسعت اندک، تمام همّ و غمّ تیم طراحی، ارائه‌ی فضایی بهینه شده بوده است، به طوری که حتی از کم‌ترین فضاهای ممکن نیز بهترین استفاده شده و در عین حال حالت دنج و راحتی محیط نیز محفوظ باقی بماند. به عنوان نمونه تلویزیون به موازات پنجره و در فضایی کوچک جاسازی شده و جای کمی را اشغال کرده است.

با هم در خانه عکس تصاویری از خانه متحرک ویستا را تماشا می کنیم.

منبع: میهن پست

درباره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*