با ماکت دایناسورها عکس‌های سفر خود را زیبا کنید !

طبیعت زیباست و عکس‌های گرفته شده از نماهای محیط زیست نیز ارزشمند هستند؛ هیچ شکی در آن نیست اما هرچقدر هم که عکاس ماهری باشید بعد از مدتی عکسهایی که از طبعیت می‌گیرید تکراری می‌شوند و حوصله‌ی مخاطب را سر می‌برند. اینجاست که عده‌ای از عکاس‌ها سعی می‌کنند از مناطق بکر عکس بگیرند و عده‌ای هم روش‌های خلاقانه‌ای را در پیش می‌گیرند. استفاده از دایناسورهای اسباب بازی نمونه‌ای از این خلاقیت هاست! با خانه عکس همراه شوید.

Jorge Saenz عکاس اهل پاراگوئه یکی از همین افراد است که با استفاده از یک ایده‌ی جالب توانسته عکس‌های معمولی را تبدیل به تصاویری هیجان‌انگیز کند. او با قرار دادن چند دایناسور اسباب‌بازی با شکل‌های مختلف در عکس‌هایش، یک ویژگی منحصربفرد به این تصاویر اضافه کرده است. حضور دایناسورها علاوه بر اینکه باعث هویت دادن به این عکس‌های معمولی شده است، از طرفی این حس را در بیننده القا می‌کند که این تصاویر متعلق به قرن‌ها پیش از دوران ژوراسیک هستند؛ البته قاعدتا این مورد شامل هواپیما و برج‌های آسمان خراش نمی‌شود!

Saenz که این روزها نامش بر سر زبان‌ها افتاده است، تصاویر متعددی را در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام با مخاطبان به اشتراک می‌گذارد و از هشتگ #Dinodinaseries برای مشخص کردن آنها استفاده می‌کند. جالب است بدانید که او برای گله‌ی دایناسورهایش اسم هم گذاشته و هرکدام از آنها دارای شخصیت متفاوتی هستند!

Dino اولین عضو گله است که همه چیز از او شروع شده است و Jorge او را از یک فروشگاه محلی در لاپاز خریداری کرده است. بعد از گرفتن چند عکس از Dino و پست کردن آنها بر روی اینستاگرام، افراد زیادی نظر می‌گذارند و به Jorge می‌گویند که تصاویر او زیبا از کار در آمده اند. او هم تشویق می‌شود و سعی می‌کند با استفاده از تکنیک‌های پرسپکتیو و کادربندی، کیفیت تصاویر را بالاتر ببرد. بعد هم به مرور زمان، دوستانی به گله‌ی Dino اضافه می‌شوند: Dina که نوعی استگوزاروس است، Spiny که از رسته‌ی اسپینوزاروس‌ها است و brown که به دسته‌ی براکیوزاروس‌ها تعلق دارد و البته جفت Dino هم محسوب می‌شود!

نتیجه هم می‌شود تصاویری که از برچسب «معمولی بودن» خلاص شده و خود به سبک جدیدی تبدیل شده اند. مجموعه ای از تصاویر جذاب گرفته شده توسط این هنرمند را در گالری زیر می‌توانید مشاهده کنید؛ اگر هم به کار او علاقه‌مند شده اید می‌توانید به صفحه‌ی اینستاگرام او مراجعه کنید و تمام آثارش را در آنجا مشاهده کنید:
شاید برایتان جالب باشد که یک ایده‌ی کوچک چطور می‌تواند یک سوژه‌ی تکراری را زنده کند و باعث بوجود آمدن مجموعه‌ای از تصاویر جذاب بشود. امیدواریم شما هم از این ایده‌های خلاقانه بهره ببرید و گالری خودتان را بسازید، در آن صورت خوشحال می‌شویم که تصاویر شما را برای علاقه‌مندان دنیای عکاسی منتشر کنیم.

درباره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*