شنبه , اردیبهشت ۱ ۱۳۹۷

تصاویر قبل و بعد از جنگ در شهر حلب سوریه

تصاویر قبل و بعد از جنگ در شهر حلب سوریه می تواند به خوبی نشان دهد که جنگ با این شهر زیبا چه کرده است . جنگ هیچ گاه بهترین راه حل برای حل مشکلات موجود نبوده و  جز ویرانی و آوارگی برای شهر چیزی ندارد . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با خانه عکس همراه باشید.

حلب یکی  از پایگاه‌های مهم در  رشد تمدن اسلامی در دوران گذشته بوده است . این شهر یکی از کهن‌ترین شهرهای منطقه‌ خاورمیانه محسوب می شود و نامش هم به عنوان یک میراث فرهنگی جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده .اما حالا از 19 جولای  سال 2012 درگیر جنگ های داخلی است . جنگی که تا به امروز هزاران کشته ، زخمی و آواره  برجای گذشته است .

بسیاری از ساکنین این منطقه جنگ زده  با یک رویای خوب دل را به دریا زده و با استفاده از مسیر های بسیار پر خطر خود را به کشور های اروپایی می رسانند . اما در آنجا هم به دلیل تعداد بسیار زیاده پناهجویان روزگار خوشی ندارند .

اگر از همه این مسائل بگذریم باید گفت که  این جنگ تمامی آثار تاریخی شهر حلب را نابود کرده است . آثار تاریخی در حقیقت جزئی از تاریخ کشور ها هستند و این مسئله به این معنا است که بطور کلی تاریخ در شهر حلب رو به نابودی رفته .

هانا کریم ( Hannah Karim )که  یک عکاس سوری است تصاویری که از قبل شروع جنگ از آثار و مکان های دیدنی حلب تهیه کرده بود را در مقابل عکس هایی از حال روز الان آنها قرار داده است .

تصاویر گویای همه چیز است به جز جان انسان ها که بسیار پر اهمیت است تاریخ هم در این شهر در حال نابودی است . فقط می توانیم آرزو کنیم تا در آینده و در هیچ جای دنیا جنگی نباشد .

با هم در خانه عکس تصاویر قبل و بعد از جنگ در شهر حلب سوریه  را مشاهده می کنیم.

درباره ی سعید ارجمندی

سعید ارجمندی هستم 22 ساله، دانشجوی رشته الکترونیک و علاقه‌مند به حوزه تکنولوژی، فیلم و سینما. دنیای وب دنیای جداناشدنی من است و روزانه بخشی زیادی از وقتم را به واسطه فعالیت تخصصی‌ام در این حوزه می گذرد. خانه عکس را نیز به نوبه خود دریچه‌ای می دانم به دنیا ناشناخته اطرافمان تا همین دلیلی باشد برای نوشتنم در این سایت.اگر شما هم مثل من برای دیدن زیبایی‌های جهان کنجکاو می‌کنید، حتما بخشی از آن را می‌توانید در خانه عکس پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *