تصاویری از مرغ مگس خوار را ببینید

عکس‌هایی دیدنی از مرغ مگس خوار در حیاط پشتی خانه

همه ما مرغ مگس خوار را در فیلم‌های مستند و یا انیمیشن‌های فانتزی دیده‌ایم. این پرنده که شکار تصاویر آن در طبیعت هم برای عکاسان بسیار سخت و دشوار است، از جمله موجوداتی است که سعی می‌کنند در نزدیکی هیچ انسانی پیدایشان نشود؛ بنابراین عکاس مورد نظر ما کار بسیار عجیبی انجام داده است! باخانه عکس همراه شوید.

عکاسی که ما در این مطلب به سراغ او رفته‌ایم، نه در طبیعت وحشی و نه در باغ‌های نگهداری از پرندگان بلکه در حیاط پشتی خانه‌ی خود اقدام به گرفتن تصاویر از این پرنده‌ی انسان گریز کرده است! به نظرتان شانس این که یک مرغ مگس خوار به حیاط خانه‌ی شما بیاید و این کار را آن‌قدر تکرار کند تا شما بتوانید تصاویری فوق‌العاده هنری از او بگیرید، چقدر است؟ شاید به اندازه‌ی شانس برنده شدن در قرعه‌کشی یک ماشین لوکس در یک بانک پرمخاطب!

اما به هر حال تریسی جانسن (Tracy Johnson) این شانس بی نظیر را به دست آورده است و از آن به نحو احسنت استفاده کرده است. تریسی که متولد شهر مینه‌سوتا است، در حال حاضر خانه‌ای ویلایی در کالیفرنیای آمریکا دارد و تصاویر زیبایش از مرغ مگس خوار را هم در حیاط پشتی این خانه شکار کرده است.

بد نیست بدانید، بعد از این‌که یک مرغ مگس خوار به خانه‌ی او می‌آ‌ید، تریسی یک ظرف مخصوص غذادهی به این پرندگان مینیاتوری را تهیه می‌کند که دارای حفره‌های ریزی است و بر روی آن تصاویر گل‌های رنگارنگ نقش بسته است. این ظرف دقیقا عمل غذا خوردن مرغ مگس خوار در طبیعت را شبیه‌سازی می‌کند زیرا این پرنده معمولا غذای خود را از حشرات و شیره‌ی گل‌های وحشی تامین می‌کند.

جالب است بدانید که تریسی جانسن علاوه بر عکاسی از طبیعت و پرندگان وحشی به خوانندگی هم مشغول است و آن‌طور که خودش توضیح می‌دهد هیچ کار خاصی را برای جذب این پرندگان جذاب انجام نداده است و این چند مرغ مگس خوار به صورت اتفاقی به سمت حیاط پشتی خانه‌ی او جذب شده‌اند و در روزهای مختلف به او سر می‌زنند.

در گالری زیر می‌توانید منتخبی از تصاویر زیبایی که این هنرمند آمریکایی از این پرندگان زره‌پوش گرفته است را تماشا کنید. پرهای رنگارنگ، اندازه‌ی بال‌های این پرندگان و مقایسه‌ی اندازه‌ی پرهای آن‌ها با اشیای کوچک نظیر سکه از جالب‌ترین تصاویر این گالری هستند. ذکر این نکته نیز لازم است که به دلیل جنب و جوش بالا و سرعت عجیب بال زدن این پرنده، عکاسی از آن‌ها کار بسیار سختی است و برای گرفتن تصاویر باکیفیت و شفاف باید از تجهیزات پیشرفته‌ی عکاسی استفاده شود و البته خود عکاس هم باید مدت زمان زیادی را به دنبال این سوژه‌های ناآرام به این طرف و آن طرف برود!

درباره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*