نگاتیو جدید هیپستاماتیک؛ یادبود مرگ عکاس هلندی

اپلیکیشن عکاسی هیپستاماتیک سرانجام پس از مدتی نسبتا طولانی یک نگاتیو سیاه‌وسفید جدید به نام Arjan BW معرفی کرد. این نگاتیو جدید چند روز پیش برای بزرگداشت عکاس هلندی «آریان فن در هرست» (Arjan van der Horst) منتشر شد. آریان یک عکاس بااستعداد هلندی و عضوی از جامعه‌ی عکاسان هیپستاماتیک (هیپستوگرافر) بود که پس از یک سکته‌ی شدید در ابتدای ماه فوریه‌ی امسال دار فانی را وداع گفت. با خانه عکس همراه شوید.

هیپستاماتیک اپلیکیشن عکاسی منحصربه‌فردی است که توانسته حس عکاسی نگاتیو با دوربین‌های اصطلاحا آنالوگ را به‌خوبی در دنیای عکاسی دیجیتال بازسازی کند. این اپلیکیشن به شکل مجازی اجازه می‌دهد لنز، نگاتیو و فلش دوربین خود را انتخاب کنید و با ترکیب خصوصیات خاص هرکدام از آن‌ها با یکدیگر به دنیایی گسترده از قابلیت‌های عکاسانه‌ی مختلف دست یابید. این خصوصیات موجب شده تا عکاسان حرفه‌ای و آماتور بسیار زیادی از گوشه و کنار دنیا به عکاسی با هیپستاماتیک بپردازند و رفته‌رفته جامعه‌ای به نام عکاسان هیپستوگرافر شکل بگیرد.
هیپستاماتیک با معرفی این نگاتیو نشان داد تا چه اندازه به جامعه‌ی هیپستوگرافرها اهمیت می‌دهد و برای آن‌ها احترام قائل است. البته این اولین بار نیست که هیپستاماتیک نگاتیو یا لنزی را بانام و به‌افتخار یک عکاس تولید می‌کند. پیش‌ازاین هم شاهد معرفی یک پک فیلم و لنز به نام عکاس خبری پرآوازه و از پیشگامان عکاسی موبایل «بنجامین لوی» (Benjamin Lowy) و لنزی به نام «دیوید لوفتس» (David Loftus) از سوی هیپستاماتیک بوده‌ایم.

در میان نگاتیوهای هیپستاماتیک نگاتیوهای سیاه‌وسفید جایگاه ویژه‌ای بین عکاسان موبایل پیدا کرده‌اند. بسیاری از عکاسان تنها به دلیل استفاده از نگاتیوهای سیاه‌وسفید به هیپستاماتیک علاقه‌مند شده‌اند. هرچند مرگ آریان برای همه‌ی ما حادثه‌ای تلخ بود ولی معرفی یک نگاتیو سیاه‌وسفید جدید بار دیگر شور عکاسی با هیپستاماتیک را در بسیاری از عکاسان زنده خواهد کرد. اگر شما هم جزو عکاسان هیپستاماتیک هستید هم‌اکنون می‌توانید نگاتیو رایگان Arjan BW را از داخل اپلیکیشن دانلود کنید.

 

درباره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*