هتل یخی لوکس و دیدنی

اقامتی به یادماندنی در هتل یخی لوکس و دیدنی روستای جوکاسجاروی در سوئد

سفری به هتل یخی لوکس و دیدنی روستای جوکاسجاروی در مدار قطب شمال در حالی می تواند تجربه ای خاطره انگیز را به هر گردشگری بدهد کع این هتل یخی Ice Hotel نخستین و بزرگترین هتلی است که کاملاً از یخ و برف و از ۱۹۹۰ به بعد در روستای جوکاسجاروی در ۲۰۰ کیلومتری دایره مدار قطب شمال در سوئد ساخته شده و جالب است بدانید که جمعیت روستا تنها به ۱۱۰۰ نفر می رسد و تعداد سگ های این روستا تنها ۱۰۰ عدد از جمعیت مردم آن کمتر است.

هتل یخی یکی از معروف ترین اقامتگاه های طبیعی دنیا می باشد. شرکتی که این هتل را اداره می کند، از دهه ۷۰ میلادی سازمان برگزارکننده تور در این منطقه بود که سال های متمادی تمرکزش را به فصل تابستان و تجربه های موجود در این سرزمین آفتاب نیمه شب معطوف کرده بود. در زمستان های تاریک رودخانه یخ می زد و مردم بومی روستای کوچک جوکاسجاروی دست از فعالیت بر می داشتند.

این در حالی است که همه ساله و در فصل زمستان بیش از ۵۰ هزار گردشگر برای بازدید از این هتل یخی زیبا و همچنین گذراندن چند شب به یاد ماندنی در آن به روستای جوکاسجاروی در مدار قطب شمال در سوئد سفر می کنند.

از نشانه های فکر اقتصادی سازندگان این هتل یخی می توان به انتخاب موقعیت طلایی آن اشاره کرد. زیرا کسانی که به این اقامتگاه خاص می آیند نه تنها به دنبال آرامشی مثال زدنی هستند بلکه علاقمند به تماشا نشستن شفق های رنگارنگ قطبی و دیگر سرگرمی هایی که در فاصله ای به این نزدیکی از قطب شمال در اختیارشان گذاشته می شود آن ها را به خود می خواند.

جالب است بدانید که ساخت این هتل پروژه ای یک ساله است و در حد فاصل ماه می تا آوریل ۵،۰۰۰ تن یخ از رودخانه تأمین شده و در بهار و زمستان در یخچال های عظیم صنعتی نگهداری می شوند. سپس تنها طی دو ماه (نوامبر و دسامبر) این هتل ساخته می شود و دوباره در اواسط ماه آوریل که همه چیز شروع به ذوب شدن می کنند، این ساختۀ دست بشر نیز به طبیعتِ مولدِ خویش باز خواهد گشت.

بنابراین اگر شما هم تصمیم سفر به این این هتل یخی را دارید خیالتان راحت باشد چون همانطور که می توانید در اتاق های یخ زده اما زیبای هتل شب را سپری کنید در عین حال اگر مایل بودید می توانید در اتاق های گرم تعبیه شده در دیگر هتل این منطقه نیز اقامت کنید.

منبع : mihanpost

درباره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*