13 مورد از معماهای عجیب مناظر طبیعی که هنوز حل نشده هستند

13 مورد از معماهای عجیب مناظر طبیعی که هنوز حل نشده هستند را برای شما کاربران عزیز جمع آوری کرده ایم . با وجود تمامی پیشرفت هایی که بشر در زمینه های علمی مختلف داشته است هنوز هم معماهای عجیب  در مناظر طبیعی وجود دارند که حل نشده هستند . برای مشاهده تصاویر و توضیحات بیشتر در ادامه با خاه عکس همراه باشید .

دره پرندگان سقوط کننده : در دره Jatinga در هند، چندین قرن است که پرنده ها رفتار عجیبی دارند: آنها در ارتفاع بسیار پائین پرواز کرده و گاهی روی زمین سقوط کرده و بیهوش می شوند.پرنده ها همیشه راه خود را از طریق خورشید و نیروی جاذبه زمین پیدا می کنند. دلیل رفتار بسیار عجیب آنها در این منطقه می تواند برای ناهنجاری های مربوط به ژئوفیزیک باشد اما این تنها یک حدس است و این دره یکی از معماهای عجیب مناظر طبیعی می باشد .

معماهای عجیب مناظر طبیعی

شبح بروکن : اگر بالای کوه باشید و به خورشید نگاه کنید، می توانید یک سایه عظیم که با دایره های تو خالی رنگین کمانی احاطه شده است را مشاهده کنید. این سایه در واقع سایه خود فرد است که در میان مه شکل گرفته. قطره های ریز آب موجب شکسته شدن نور می شوند و این موضوع موجب می شود تا در اطراف سایه، هاله ای از دایره های توخالی و رنگی شکل بگیرند.از آنجا که این پدیده بیشتر در کوه بروکن در آلمان مشاهده می شود به آن «شبح بروکن» نام داده اند. در گذشته تصور می شد که این کار توسط ساحره ها و جادوگرها در شب ولپورگیس که با هم جلسه می گذارند، ایجاد می شود اما این یکی از معماهای عجیب مناظر طبیعی است .

معماهای عجیب مناظر طبیعی

جنگل رقصان : در روسیه جنگلی وجود دارد که درختان آن به طور عجیبی پیچ و تاب خورده اند. دانشمندان هنوز موفق به کشف دلیل این پدیده نیستند اما گمانه زنی می شود که احتمالا به موجب وجود یک انگل در این درختان، آنها اینگونه در هم تابیده می شوند. برخی دیگر هم دلیل آن را وزش بادهای سهمگین از سمت دریا می دانند.در گذشته مردم بر این باور بودند که این منطقه توسط ارواح یا شیاطین تسخیر شده است.

معماهای عجیب مناظر طبیعی

ستون های نوری : احتمالا این پدیده بصری بسیار زیبا هنگامی ظاهر می شود که نور آفتاب، ماه یا لامپ های شهری در ذرات یخی موجود در هوا منعکس می شوند.

معماهای عجیب مناظر طبیعی

دایره های یخی در رودخانه : دایره های یخی در رودخانه ها در نتیجه گردش دایره ای در میان آب ایجاد می شوند. به این صورت که، یک تکه یخ شروع به چرخیدن می کند، لبه های آن در اثر اصابت با یخ های اطراف، تراشیده شده و آن را به یک دایره کامل و بی عیب تبدیل می نماید. این پدیده تاکنون در کشورهای اسکاندیناوی، آمریکای شمالی، آلمان، انگلیس و روسیه مشاهده شده است.

معماهای عجیب مناظر طبیعی

شئ نامتعارف دریای بالتیک : در کف دریای بالتیک یک شئ بسیار عجیب کشف شده که شبیه سفینه فضائی است. دانشمندان هنوز نتوانسته اند به یک منشا وجودی این جسم برسند. از آنجا که جنس این جسم عجیب بازالت است، بنابراین نمی تواند سفیه فضائی باشد.فرض بر این است که این پدید در نتیجه ذوب شدن یخچال ها یا پایگاه مخفی ارتش نازی در طول جنگ جهانی دوم باشد.

معماهای عجیب مناظر طبیعی

آتش سنت المو:نوک مخروطی برج ها یا دکل بادبان ها، گاهی بدون هیچ دلیلی آتش می گیرند. این پدیده عموما در طول طوفان مشاهده می شود. اروپایی های قرون وسطی اعتقاد داشته اند که این نورهای رقصان هدیه ای از طرف «سنت المو»، خداوندگار مقدس ملوان ها است. بر اساس این باور افسانه ای، خدای آنها برای اعلام هشدار، از آتش روی دکل ها استفاده می کرده است.

معماهای عجیب مناظر طبیعی

برف های نواری در یکی از رودخانه های فنلاند: در یکی از رودخانه های فنلاند در شهر هامیناینا، دیده شده که دانه ها برف به جای اینکه گرد باشند، نواری شکل و شبیه اسپاگتی بوده اند. این نوارها، برف معمولی هستند و احتمال داده می شود در اثر حرکت باد و آب پیش از افتادن برف روی زمین، تغییر شکل یافته باشند.

معماهای عجیب مناظر طبیعی

آب قرمز : گفته می شود که آب قرمز این دریا به موجب وجود جلبک های قرمز رنگی است که در نزدیکی سطح آب زندگی می کنند. شکل ظاهری این آب شبیه این است که دریا پر از خون شده.باید بدانید که آب های قرمز برای موجودات داخل دریا بسیار مضر است زیرا اکسیژن آب کاهش یافته و در عوض، سولفاید هیدروژن و آمونیاک افزایش پیدا می کند. برخی از دانشمندان، وجود این جلبک های خطرناک را به نخستین آفت مصر نسبت می دهند که موجب آلوده و خونین شدن رود نیل شده و در نتیجه آن ماهی های زیادی کشته شدند و بی شک از معماهای عجیب مناظر طبیعی در جهان است .

8087010-443234-0-1481194339-1481194355-1000-f840e282e9-1-1481549641

توپ های نوری ناگا : در برخی از روزهای سال مشاهده می شود که از رودخانه مکونگ در تایلند، توپ ها نوری قرمز رنگ فوران کرده و تا ارتفاع ۹ تا ۱۵ متر از سطح آب به آسمان پرتاب شده و سپس ناپدید می شوند. این پدیده بیشتر در ماه اکتبر روی می دهد. جالب است که مردم تایلند برای این پدیده طبیعی یک جشنواره مخصوص در نظر گرفته اند.دانشمندان دلیل این امر را التهاب گازهایی می دانند که از آب رودخانه بالا می آید. محلی ها نیز بر این باور هستند که این توپ ها توسط «ناگا»، موجودی که نیمی انسان و نیمی مار است و در رودخانه زندگی می کند، بیرون پرتاب می شود.

معماهای عجیب مناظر طبیعی

Brinicl «انگشت یخی مرگ» : این پدیده در نتیجه اختلاف دمای هوای سرد در آب های قطب شمال یا اختلاف میزان نمک آن روی می دهد. این پدیده همانند رشد ناگهانی قندیل یخی است که یک آبشار منجمد را در کف دریا ایجاد می کند. این روند موجب یخ زدن سریع آب ها و کشته شدن جاندارانی می شود که با آن تماس پیدا می کنند.Brinicl نخستین بار در سال ۱۹۷۴ معرفی شد اما تا سال ۲۰۱۱ وجود آن اثبات نشده بود. از این پدیده عجیب فقط یک ویدئوی کوتاه وجود دارد که آن هم به صورت تصادفی توسط شبکه بی بی سی ضبط شده است.

معماهای عجیب مناظر طبیعی

ارواح و نیروهای بیگانه : در گذشته بر این اعتقاد بودند که این نورهای قرمز و آبی که در بالاترین نقطه آسمان به چشم می خوردند، سفینه های فضائی بیگانه ها یا موجودات فضائی هستند. تا اینکه در سال ۱۹۸۹ از این اشباح عکس گرفته و مشخص شد که دنباله نورها در فاصله های دور هستند.

معماهای عجیب مناظر طبیعی

آتشفشان قطب جنوب و لوله های برفی آن : کوهستان اربوس، یکی از فعال ترین کوه های آتشفشانی در قطب جنوب است. این کوه با لوله های برفی که در نتیجه یخ زدن بخار خارج شده از شکاف ایجاد شده اند، پوشیده شده است و یکی از بزرگترین معماهای عجیب مناظر طبیعی محسوب می شود .

معماهای عجیب مناظر طبیعی

درباره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*